Hemodiyaliz Ünitesi
06 Temmuz 2022

            Hemodiyaliz Ünitesi 2004 yılında hizmete girdi.2014 yılının ekim ayında açılan yeni hastanemizde; geniş, ferah Hemodiyaliz ünitemize taşındık.

Güler yüzlü, kaliteli, doğru bildiğimiz hizmet politikamızdan ödün vermeden dünya standartlarında hemodiyaliz hizmeti vermeye devam etmekteyiz. Hastalarımızın yüreklerine küçücük bir dokunuşla olumlu geri bildirimler alıyoruz.

Her hastamız için ayrı, uydu sistemine bağlı, bireysel televizyon ve televizyon kulaklığı, müzik, internet erişimi bulunmakta ve diyaliz süresince sıkılmadan, kaliteli vakit geçirmektedirler. Merkezi ve klimalı salonumuzda yaz, kış soğuk ve sıcaktan etkilenmeden konforlu bir diyaliz hizmeti sunmaktayız.

Her hemodiyaliz cihazı için ayrı elektrik paneli bulunmakta ve olası elektrik kesintilerinde UPS, jeneratör devreye girmekte ve diyaliz hizmeti kesintisiz devam etmektedir.

Ünitemizde dinlenme alanı, kadın hasta giyinme odası, erkek hasta giyinme odası ayrı olup her hasta için ayrı kilitli elbise dolapları bulunmaktadır.

4008 S, B 10+1 Cihazımız mevcut olup bir hepatit B pozitif oda ve cihazımız ile hastalarımız kendilerine ayrılan odada tedavi görmektedir.

Her seans verilen ara öğünlerle hastalarımızın beslenme ihtiyacı giderilmekte, kan şekeri dengesi korunmakta, daha rahat bir diyaliz geçirmelerini sağlamaktayız. Her ay yapılan tetkik sonuçlarına göre, diyetisyen tarafından hastalarımızın yeni diyet programları değerlendirilmekte ve hastalar bilgilendirilmektedir.

Ünitemiz sürekli olarak uzman hekim denetiminde faaliyetini sürdürmekte olup tam teşekküllü bir hastanenin içinde yer almanın avantajıyla, ortaya çıkabilecek tüm sağlık sorunlarına en kısa süre içinde müdahale olanaklarına sahiptir. Gerektiğinde diğer uzmanlık alanlarıyla konsültasyon yapılmakta, yerinde ve hızlı çözüm üretilmektedir. Ayrıca MR, tomografi, ultrason ve tüm laboratuar tetkikleri de hastanemizde yapılmaktadır. Bu da hastalarımızın tedavi için yorulmadan, kısa sürede çözüm bulmalarına olanak sağlamaktadır.

Hasta servis ağımızı hastalarımızdan gelen talep üzerine daha uzak ikametgâh adreslerine de ulaşabilecek şekilde genişlettik. Diyaliz için evinden alınan hastalarımız, diyaliz bitiminde yine evlerine kadar bırakılmaktadır.

Hastalarımız organ nakli için kayıt altına alınmıştır.

Ünitemizde dezenfeksiyon ve antiseptik koşullara son derece dikkat edilmektedir.

Su sistemimizde günlük, üç aylık ve altı aylık tetkikler düzenli olarak yapılmaktadır. Su sistemimiz; Double Pass Reverse Osmoz, 8 adet membran, 2 adet reçine tankı ile optimum kalitede su üretmektedir. Günlük tetkikler yapılmakta, dijital veriler hem tarafımızca hem de genel merkezce otomatik olarak görülmekte ve kontrol edilmektedir.

Ünitemiz tatillerini geçirmek üzere yurt dışı ve yurt içinden gelen misafir hastalarımıza da hizmet vermektedir.

MİSAFİR HASTA BAŞVURULARI:
Misafirlerimizin tatillerini planlarken diyaliz ünitesi rezervasyonlarını yaptırmalarını öneriyoruz. Bunu telefon, faks ya da web sayfamızdaki başvuru formunu doldurarak kolayca yapabilmektedirler. Gelirken hasta yanında kimlik, diyaliz raporu ve epikriz bulundurması gerekmektedir.
Turist hasta için;

  • Seyahat Poliçeleri
  • Pasaport
  • Anlaşmalı olduğu özel sigorta şirketinden poliçe ile gelmeleri önerilir.

Yurt dışı sigortalı hasta için;

  • Sosyal Güvenlik kurumundan YUPASS numarası almaları,
  • Yurt dışı SSK vize formu,
  • Sosyal güvenlik sözleşmesine göre sağlık yardımı belgesi getirmeleri önerilir.

Böylece bağlı bulundukları sigorta kuruluşundan geri ödeme almaları mümkün olacaktır.